Достапни линкови

Јануковиќ- приоритет е распуштање на Владата на Тимошенко


Распуштање на украинската влада под водство на Јулија Тимошенко е приоритетот на претседателски кандидат Виктор Јануковиќ. Тој денеска изјави дека тоа ќе биде првата работа што ќе ја направи ако победи на престојните претседателските избори.
Тимошенко на вчерашната ТВ дебата зборуваше сама 90 минути затоа што Јануковиќ не се појави.
XS
SM
MD
LG