Достапни линкови

Иран демантира поврзаност со авионот со оружје од Северна Кореја?


Иран денеска ги негира тврдењата на Тајланд дека запленетото оружје во транспортен авион од Северна Кореја било наменето за Иран. Иранските власти велат дека нивната земја не е поврзана со запленетите 35-те тони оружје. Во понеделникот тајандските власти соопштија дека авионот бил тргнат кон Иран, но не знаат која биле конечната дестинација на оружјето.
XS
SM
MD
LG