Достапни линкови

Девет ирански демонстранти осудени на смртна казна


Уште девет ирански демонстранти наскоро ќе бидат екзекутирани изјави заменик шефот на иранското судство, Ебрахим Раси за иранските агенции. Раси наведе дека деветмината биле осудени на смрттна казна поради поврзаност со контра- револуционерни групи и биле обвинети дека сакаат да го соборат исламскиот режим. Двајца демонстаранти беа обесени минатата недела за обид да го урнат исламскиот режим
XS
SM
MD
LG