Достапни линкови

Иран го критикуваше ширењето на ракетниот систем на САД во Заливот


Иран денеска го критикуваше ширењето на американскиот ракетен одбранбен систем во Заливот, нарекувајки го американски обид за засилување на военото присуство во регионот. За Техеран тоа е не ефективен обид но, сепак ги повика соседните земји да не бидат залажувани од американските изјави за креирање стабилност. Во неделата САД ги засили ракетните системи на море и копно во Кувајт, Катар, Соединетите Арапски Емирати и Бахреин.
XS
SM
MD
LG