Достапни линкови

Експлозија во руски воз - еден повреден


Во експлозија на бомба во вагон на руски воз изутрината е повреден Машиновозачот. Екплозијата направила кратер на пругата во близина на Санкт Петерзбург. Истрагата е во тек.
XS
SM
MD
LG