Достапни линкови

Украина избори: ТВ дебата немаше, навредите не изостанаа


Украинскиот премиер Јулија Тимошенко сама се појави на ТВ дебата на која требаше да учествува и нејзниот против кандидат на претседателските избори Виктор Јануковиќ. Тимошенко го нарече Јануковиќ „кукавица“. Јануковиќ, пак одбивајќи да се соочи со Тимошенко, ја нарече „валкана и зла“. Јанковиќ во првиот круг освои 10 насто повеке гласови од Тимошенко.
XS
SM
MD
LG