Достапни линкови

Во Авганистан, загинале 2 британски војници


Двајца британски војници загинале во јужен Авганистан, во напад додека патролирале, соопштиле од Министерството за Одбрана во Лондон. Со последните жртви, бројот на загинати британски војници во Авганистан се искачи на 253. Британскиот Премерот Гордон Браун минатата недела посочи дека оваа година ќе биде тешка за трупите во Авганистан кои започнаа нова офанцива против Талибанците.
XS
SM
MD
LG