Достапни линкови

Во Хаг, продолжува судењето на Шешељ


Пред хашкиот трибунал денеска ќе продолжи судењето на лидерот на српските радикали Воислав Шешељ. Тој е обвинет за воени злосторства над Муслиманите и Хрватите во Хрватска, за време на војната во БиХ во периодот од 1991 до 1993 година.

XS
SM
MD
LG