Достапни линкови

Временска прогноза-денеска облачно и постудено


Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено. Во крајните западни и северни делови ќе има повремени слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура се движи од минус девет до минус два, а дневната од минус четири до три степени. Во Скопје слично време со температура до 1 степен.
XS
SM
MD
LG