Достапни линкови

Руските полицајци апсат на норма?


Руските специјалци се жалат на низа прекршувања од нивните претпоставени. Во политички неделник се објавени писма на 10 полицајци од редовите на специјалните единици. Во весникот се вели дека копии од истите писма биле пратени до рускиот Претседател Дмитри Медведев и до јавниот обвинител. Во писмото , чии делови беа објавени во едно списание , полицајците велат дека шефот им наредил да уапсат по тројца луѓе до крајот на смената. Поранешниот полицаец Сергеј Таран , кој беше отпуштен од работа на крајот на минатата година, за рускиот сервис на Радио Слободна Европа ги потврди овие наводи
XS
SM
MD
LG