Достапни линкови

Прв состанок на хрватскиот премиер и Претседател


Претседателката на хрватската влада Јадранка Косор и Претседателот на државата Иво Јосиповиќ денеска го одржаа првиот официјален состанок. Во Соопштението на Владата состанокот се окарактеризирува како „ пријателски и срдечен разговор“ за земјоделството , за спречување на корупција , привршување на преговорите и влез на Хрватска во Европската Унија. Наредниот состанок на хрвтските челници е закажан по игнагурацијата на Јосиповиќ


XS
SM
MD
LG