Достапни линкови

Пронајдени делови од човечко тело во Прилепско


Делови од човечко тело се пронајдени во прилепско село Пештани. Според соопштението од МВР, жителот што го пријавил случаот во полиција, ги забележал деловите од телото додека бил на лов. Истрагата е во тек.
Дел од медиумите во Македонија, повикувајќи се на изјави од жителите од соседното село, објавија дека можеби станува збор за исчезнатото 6 годишно девојче Ангела Георгиевска . МВР не соопштува повеќе детали , поради, како што се вели во соопштението, чуствителноста на темата.
XS
SM
MD
LG