Достапни линкови

Јанукович одби ТВ дебата со Тимошенко


Поранешниот премиер на Украина, Виктор Јанукович, фаворит во вториот круг на претседателските избори одби да учетвува во телевизискаta дебата со неговиот ривал Јулија Тимошенко.Во неколку наврти Јанукович ги опишуваше предизборните ветувања на Тимошенко како „ нечистотија и зло“ и ја обвинуваше дека е „ Марионета на мафијата“ бидејќи била подржувана од моќните олигарси. Во првиот круг од гласањето Јанукович имаше 10 проценти повеќе од Тимошенко.
XS
SM
MD
LG