Достапни линкови

Над 40 загинати во самоубиствен напад во Багдад


41 загинат и 106 повредени е исходот од денешниот самоубиствен напад во Багадад , соопштиjа ирачки официјални претставници.Според дел од извештаите нападот го извршила жена која се вметнала во колоната на шиитските аџии.

XS
SM
MD
LG