Достапни линкови

Американски војник загина во Авганистан


Во екплозија на бомба во јужен Авганистан загинал еден американски војник, соопшти НАТО. Тоа е 30-ти американски војник кој настрада во Авганистан од почетокот на оваа година. Жестоки борби се воделе на југот на земјата, каде што била нападната една патрола. По битката биле пронајдени телата на 7-мина бунтовници.
XS
SM
MD
LG