Достапни линкови

Напад врз полициска станица во Ингушетија


Еден полицаец бил убиен, а уште две лица биле повредени во денешниот напад врз една полициска станица во руската република Ингушетија. Според локалната полиција, врз објектот на полицијата била истрелана граната. Во рускиот северно – кавказки регион, во последно време зачестија инцидентите што ги предизвикуваат исламските милитанти.
XS
SM
MD
LG