Достапни линкови

Обнова на летовите Хаити-САД за тешкоповредените од земјотресот


Белата куќа соопшти дека наскоро ќе се обноват летовите кон САД, за евакуација на тешко повредените од земјотресот во Хаити. Американската армија, во средата, ги прекина летовите, по недоразбирањето за тоа кој ќе плати за лекувањето на пациентите од Хаити.
Во соопштението од Белата куќа за обнова на летовите се наведува дека „партнерите“, и дома и во странство, дале гаранции дека има „дополнителни капацитети“ за лекување на повредените.
XS
SM
MD
LG