Достапни линкови

Франција - Европски шампион во ракомет


Актуелниот светски и олимписки ракометен шампион Франција, ја освои и титулата најдобра репрезентација во Европа.
Златниот медал, Французите го освоија по вчерашната победа против Хрватска во финалето, со резултат 25:21.
Во натпревар за бронзениот медал, Исланд ја совлада Полска со 28:26.
XS
SM
MD
LG