Достапни линкови

Во Јордан уапсени десетина милитанти


Јорданските официјални лица соопштија денеска дека властите уапсиле десетина муслимански милитанти кои се поврзани со неуспешниот бомбашки напад врз израелски дипломати. Тие изјавија и дека обвинетите се наоѓаат во една полициска станица и дека потрагата по други милитанти продолжува низ земјата. Во нападот на конвојот на израелските дипломати на 14 јануари никој не беше повреден
XS
SM
MD
LG