Достапни линкови

25 милитанти уапсени во Египет


Дваесет и пет луѓе се уапсени во Египет, под обвинение дека подготвувале бомбашки напади врз еврејските свештеници во земјата, сооопштија денеска египетските безбедносни сили. Тие признале дека подметнале бомба на гробот на рабин кој починал во 19 век и што секој јануари го посетуваат илјадници свештеници
XS
SM
MD
LG