Достапни линкови

Јемен преговара со бунтовниците за крај на војната


Јеменските власти ќе ја прекинат војната со шиитските бунтовници, ако тие ги прифатат нивни шест услови, соопшти денеска јеменскиот совет за безбедност. Властите претходно објавија дека војната се проширила на три фронта и дека тие убиле 24 бунтовници. Главните услови на властите за крај на војната до бунтовниците се тие да ветат дека нема да ја напаѓаат територијата на соседна Саудиска Арабија и да ги предадат заложниците
XS
SM
MD
LG