Достапни линкови

Обама со нови предлози за буџетот во 2011


Белата куќа соопшти дека претседателот Барак Обама ќе предложи да се намали буџетот за 2011 година, кој изнесува 20 милијарди долари. Тој ќе промени околу 120 ставки во буџетот за наредната фискална година, која започнува на 1 октомври. Тој утре треба да ги објави неговите предлози. Обама вети дека ќе го намали големиот дефицит на земјата преку замрзнување и елиминирање на некои домашни проекти кои не се неопходни.


XS
SM
MD
LG