Достапни линкови

Бан Ки Мун-во Сомалија нема да има миротворци на ОН


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун изјави денеска дека нема да има миротворци на организацијата во Сомалија се додека не се заврши децениската цивилна војна во земјата. Тој смета дека нивната задача е да го одржат мирот, кој во моментов го нема во Сомалија. Утре во Адис Абаба ќе се одржи конференција за африканската унија.
XS
SM
MD
LG