Достапни линкови

2 мртви во самоубиствен бомбашки напад во Ирак


Ирачката полиција соопшти денеска дека во самоубиствен бомбашки напад на едно кафуле во градот Самара, западно од Багдад животот го загубиле две лица, а најмалку 20 се повредени. Во кафулето имало полицајци и припадници на сунитските муслимани Шахва кои се поранешни бунтовници и кои сега им помагаат на американските сили во борбата со бунтовниците.
XS
SM
MD
LG