Достапни линкови

Русија ќе ја снабдува Либија со оружје


Рускиот премиер Владимир Путин изјави денеска дека Русија и Либија потпишале договор за набавка на оружје вреден 1,3 милијарди евра. Путин вчера се сретна со либискиот министер за одбрана, Јунис Џабер во Москва. Руските производители на оружје ја оценија соработката со Либија како просперитетна.
XS
SM
MD
LG