Достапни линкови

5 мртви во несреќа на автопат во Саудиска Арабија


Во судир на автобус и автомобил на автопат во северниот дел на Саудиска Арабија, животот го загубија 4 студенти и еден маж, а 11 луѓе се повредени. Според извештајот автобусот кој превезувал студенти од универзитеот Ал Гоуф се превртил неколку пати. Повредените кои се наоѓаат во тешка состојба се пренесени во болница.


XS
SM
MD
LG