Достапни линкови

16 мртви во самоубиствен бомбашки напад во Пакистан


Најмалку 16 луѓе го загубија животот во самоубиствен бомбашки напад на воен контролен пункт во северозападен Пакистан. Владините официјални лица соопштија дека еден маж го активирал експлозивот во пошта во градот Чар во покраината Баџаур. Во регионот има стотици екстремисти, кои побегнаа од Авганистан по уривањето на талибанскиот режим во 2001 година.
XS
SM
MD
LG