Достапни линкови

Прекин на примирјето во Нигерија


Главната нигеријска милитантна група го прекина тримесечнното примирје и се закани дека ќе врши напади врз нафтоводите во земјата. Движењето за еманципација на Делата Нигер соопшти дека не верува оти владата би можела да ги контролира нафтените ресурси во тој дел на земјата.
XS
SM
MD
LG