Достапни линкови

Билд: Западен Балкан побргу до ЕУ


,,Сведоци сме на одредено поместување на Западен Балкан кое сега е позабрзано. Секако постојат отворени прашања, но ситуацијата е подобра отколку пред шест месеци,,. Ова го изјави шефот на шведската дипломатија Карл Билд во интервју за српскиот весник ,,Вечерње новости,,. Според него, сите земји од Западен Балкан би требало до 2014 година да се најдат во пристапната програма за зачленување во Европската унија.
XS
SM
MD
LG