Достапни линкови

Ал Џезаира емитуваше аудио на „Бин Ладен“


Телевизијата Ал-Џезира денеска емитуваше делови од аудио лента за која се вели дека е гласот на водачот на Ал-Каеда Осама бин Ладен. На снимката се обвинуваат Соединетите Држави и другите индустриски нации за климатските промени и се упатуваат повици за бојкот на американскиот долар. Автентичноста на снимката не е потврдена.
XS
SM
MD
LG