Достапни линкови

Инцидент во воена база во Азербејџан


Министерството за одбрана на Азербејџан соопшти дека 6-мина војници биле убиени во инцидент во една воена база во земјата. Двајца војници, од непознати причини, почнале да пукаат врз другите, а потоа извршиле самоубиство.
XS
SM
MD
LG