Достапни линкови

Саакашвили ја нуди Грузија за транспорт кон Авганистан


Грузискиот претседател Михаел Саакашвили им понуди на Соединетите Држави да ја користат грузијската територија за траспорт на оружје и други продукти кон Авганистан. Станува збор за пристаништата на Црно Море, како и аеродромите. Кабинетот на американскиот претседател Барак Обама засега нема коментар.
XS
SM
MD
LG