Достапни линкови

Провокации на Корејскиот ПолуостровСеверна Кореја денеска, трет ден по ред, истрелала артилериски проектили во Јужно Море, во граничната зона со Јужна Кореја, соопшти јужно-корејската армија. Северна Кореја соопшти дека проектилите биле истрелани во рамките на вежбата која ќе продолжи и во наредните денови.
XS
SM
MD
LG