Достапни линкови

Хилари Клинтон во посета на Франција


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон, по учеството на конференциите во Лондон посветени на Јемен и на Авганистан, пристигнува во посета на Париз. Во рамките на посетата таа ќе оствари средби со францускиот претседател Никола Саркози и со шефот на дипломатијата Бернар Кушнер.
XS
SM
MD
LG