Достапни линкови

Прогноза за времето- променливо со повремен снег


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег, особено претпладне. Минималните темепратури се движат од минус пет до нулата, а максималната ќе биде од минус еден до четири степени. Во Скопје и околината слично време. Минималната температура се спушти до минус три, а максималната ќе достигне до два степена.
XS
SM
MD
LG