Достапни линкови

Данскиот премиер бара ограничување на носењето фереџе


Данскиот премиер Ларс Лоеке Расмусен денеска побра да се ограничи носењето на фереџиња во јавност. Во соопштението на неговиот кабинет се наведува дека на фереџињата не им е место во данското општество и власта е решена да се бори против таквиот начин на гледање на жената. Во соопштението не се бара целосна забрана на нивното носење, туку властите што побрзо да ја ограничат нивната употреба.

Препорачано

XS
SM
MD
LG