Достапни линкови

Милошоски се сретна со Клинтон во Лондон


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска се сретна со американскиот државен секретар Хилари Клинтон на маргините на Меѓународната конференција во Лондон посветена на Авганистан. На кусата средба тие разговарале за придонесот на Македонија во ИСАФ Мисијата на НАТО во Авганистан, а размениле и мислења за преговорите на Македонија и на Грција за спорот со името.
XS
SM
MD
LG