Достапни линкови

Форд остварил профит од 2,7 билиони долари во 2009


Американскиот автопроизведител Форд соопшти денеска дека компанијата остварила профит од 2,7 билиони долари во 2009 година за прв пат по 4 години. Форед е еден од ретките автопроизводители, кои го избегнаат банкротот за време на економската криза. Пред неколку недели најголемиот европски автопроизводител Фолцваген соопшти дека продал рекордна бројка на автомобили во минатата година.


XS
SM
MD
LG