Достапни линкови

Абас го покани чеченскиот лидер да ја посети Палестина


Палестинскиот претседател Махмуд Абас денеска го покани чеченскиот лидер Рамзан Кадиров да ги посети палетинските територии. Абас денеска се сретна со чеченскиот премиер Одес Баисултанов во Москва. Тие разговарале за можноста Палестина да придонесе во реконструкцијата на Чеченија.
XS
SM
MD
LG