Достапни линкови

Русија и Белорусија се договорија за нафтениот спор


Русија и Белорусија потпишаа неколку документи за испораката и транзитот на руската нафта за Белорусија со што е окончан едномесечниот спор меѓу двете земји. Руските новински агенции го цитираат заменик премиер Игор Сечин, кој на состанокот со претседателот Дмитриј Медведев изјавил дека бил потпишан пакет документи со измени и дополнувања на Спогодбата за снабдување со сурова нафта на Белорусија за 2010 година.
XS
SM
MD
LG