Достапни линкови

Обраќање на Обама пред Конгресот


Претседателот на Соединетите Американски Држави Барак Обама во својот говор пред Конгресот ги предупреди Иран и Северна Кореја дека ако продолжат да ги игнорираат своите обврски околу нуклераната програма ќе се соочат со меѓународна изолација. Меѓу другото Обама во својот говор дополни дека не се откажува и оти во останатото време од неговиот мандат ќе се погрижи да ја намали невработеноста за 10 проценти, ќе се справува со економските предизвици и ќе ги протурка здравствените реформи.
XS
SM
MD
LG