Достапни линкови

Косово бара партнер за модернизација на аеродромот


Косовските власти соопштија денеска дека бараат приватен партнер за инвестирање на 100 милиони евра во модернизација на аеродромот во Приштина. Аеродромот е еден од најфрекфентните во регионот. Владата сака да потпише договор на 20 години со кој инвеститорот ќе биде обврзан да изгради нов терминал и контролна кула на аеродромот.
XS
SM
MD
LG