Достапни линкови

Пијалак со ликот на Сталин во Русија


Руските медиуми денеска објавија дека во земјата ќе се произведе специјална едиција на пијалак со ликот на поранешниот советски диктатор Јозеф Сталин, по повод одбележувањето на 67 годишнината од победата на Сојузот во Сталинград за време на Втората Светска Војна. Компанијата Беверга која ќе го произведе пијалакот со вкус на лимон соопшти дека не гледа ништо лошо во нивната иницијатива. Сталин кој почина во 1953 година беше одговорен за смртта на милиони жители на Советскиот Сојуз.
XS
SM
MD
LG