Достапни линкови

Ал Каеда одговорна за нападите на хотелите во Багдад


Припадниците на Ал Каеда во Ирак денеска ја преземаа одговорноста за трите самоубиствени бомбашки напади на хотели во Багдад на почетокот на неделава, во кои најмалку 40 луѓе го загубија животот. Групата "Исламска држава во Ирак" претходно соопшти и дека ги организирала серијата напади во главниот град во август, минатата година.
XS
SM
MD
LG