Достапни линкови

Европскиот парламент ја прифати Предлог-резолуцијата на Хрватска


Комитетот за надворешна политика на Европскиот парламент денеска ја прифати Предлог-резолуцијата за напредокот на Хрватска, во кој се наведува дека доколку земјата ги исполни потребните критериуми, преговорите за членство во унијата ќе завршат до крајот на годинава. Европратеникот Ханес Свобода изјави дека на гласањето во Берлин, намало ниту еден глас против, само неколку воздржани.
XS
SM
MD
LG