Достапни линкови

Друцас наредниот месец на средба со Клинтон


Грчкиот заменик министер за надворешни работи Димитрис Друцас ќе оствари средба со американскиот државен секретар Хилари Клинтон на 2 февруари во Вашингтон, соопшти грчкото министерство. Друцас за време на посетата ќе се сретне и со заменикот на Клинтон, Џејмс Стајбер. Министерството не соопшти која е целта на посетата на Друцас на САД.
XS
SM
MD
LG