Достапни линкови

Фински парламентарци во Македонија


Делегација на големата Комисија за европски прашања на финскиот Парламент денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. За време на посетата, делегацијата ќе оствари средби со Петар Поп Арсов, претседател на Комисијата за европски прашања на македонското Собрание и претседателот на собраниската Комисија за надворешна политика Теута Арифи.
XS
SM
MD
LG