Достапни линкови

Шефот на безбедноста на Форумот во Давос - пронајден мртов


Командантот на швајцарската полиција задолжен за безбедноста на Светскиот Економски Форумот во Давос е пронајден мртов ден пред почетокот на Форумот. Според полицијата станува збор за самоубиство на 61 годишниот Маркус Рајнхард. Швајцарските власти распоредија 4 илјади војници за да се грижат за безбедноста на Форумот на кој ке учествуваат над 2500 луѓе од светот на политиката и бизнисот.
XS
SM
MD
LG