Достапни линкови

Шимон Перес во посета на Германија


Израелскиот претседател Шимон Перес ја продолжува посетата на Германија. За денеска е предвидена негова средба со германскиот канцелар Ангела Меркел, како и говор во Бундестагот по повод Денот на сеќавање на жртвите од холокаустот.
XS
SM
MD
LG