Достапни линкови

Меѓународна конференција за Јемен


Денеска во Лондон ќе биде одржана меѓународна конференција за безбедноста на Јемен. Се очекува на овој собир да присуствуваат претставници на 17 земји, меѓу кои и од 8-те најразвиени држави во светот, како и јеменскиот премиер Али Муџавар. Оваа конференција е закажана откако крилото на Ал Каеда во Јемен соопшти дека стои зад обидот за терористички напад во авион со 300 патници, што се случи пред еден месец на летот Амстердам- Детроит.
XS
SM
MD
LG